Psychoterapia indywidualna

Celem psychoterapii jest poprawienie Twojego stanu psychicznego oraz zmiana sposobu zachowania, myślenia i przeżywania na bardziej przystosowawczy.

W ramach psychoterapii oferuję pomoc w następujących obszarach:

  • aktualne problemy w życiu zawodowym i osobistym,
  • problemy w związkach,
  • obniżony nastrój, depresja,
  • zaburzenia lękowe i nerwicowe,
  • zaburzenia odżywiania,
  • zaburzenia związane ze stresem,
  • problemy związane z utratą (rozstanie, śmierć bliskiej osoby).

Jak pracuję?

W pierwszej kolejności koncentruję się na problemie, z jakim do mnie przychodzisz. Nie dostaniesz jednak ode mnie prostej rady „zrób to i to, a problem minie”. Z doświadczenia swojego, jak i kolegów i koleżanek pracujących jako psychoterapeuci psychodynamiczni wiem, że proste/szybkie porady mimo, że na moment skuteczne, mogą okazać się bardzo zgubne w swoich skutkach. Aktualny problem który Cię gnębi, to zazwyczaj wierzchołek tego co kryje się w nieświadomym umyśle, i jeśli ten wierzchołek zostanie „ściety”, objawy prędzej czy później wrócą, często nawet bardziej uporczywe niż były.

Celem psychoterapii psychodynamicznej jest poprawienie stanu psychicznego i wprowadzenie zmian w tych obszarach życia, które są dla Ciebie niesatysfakcjonujące. Dzieje się tak dzięki temu, że poprzez relację terapeutyczną psychoterapeuta jest w stanie dotrzeć i uleczyć rany jakie nosisz głęboko w swoim nieświadomym umyśle.

Dodatkową zaletą psychoterapii, oprócz odzyskania radości życia i wiary w sens swoich działań, jest rozwój osobisty, zwiększenie zdolności ‚wglądowych’ (zrozumienia intencji zachowań) zarówno swoich jak i zachowań ludzi Cię otaczających.

 

Uzyskaj pomoc psychologa w Krakowie – formularz kontaktowy.